O Projekte

V obci Maršová-Rašov prebieha intenzívna výstavba nového bytového súboru „Bytové domy Maršová-Rašov.

Cieľom daného projektu je rozšíriť ponuku moderného bývania v príjemnom tichom prostredí a to výstavbou moderných bytov v troch bytových domoch s príslušnou infraštruktúrou. Daný súbor sa stane domovom zhruba pre 68 mladých párov a rodín.

Bude sa tu nachádzať celkovo 68 bytov, z toho 32 trojizbových35 dvojizbových bytov1 štvorizbový byt s veľkou terasou vytvorený spojením 2-izbového a 3-izbového bytu.

Od počiatku bola architektúra projektu smerovaná k rodinnému bývaniu, preto v projekte prevažujú 2-izbové a 3-izbové byty. K tomu neodmysliteľne patrí dostatok parkovacích plôch v okolí bytového domu. Najväčším lákadlom bývania je poloha blízko prírody a stredná poloha medzi mestami Žilinou a Považskou Bystricou. Z bytov bude nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Bytový súbor „Bytové domy Maršová-Rašov“ je situovaný v obci Maršová-Rašov s dobrou občianskou vybavenosťou s blízkym dopravným napojením na hlavný ťah: Žilina-Bratislava, včetne diaľnice D1. Vzdialenosť od mesta Bytča je 6 km, od Považskej Bystrice je 10 km, od privádzača k diaľnici Žilina-Bratislava je 2 km. Prístup je z miestnej komunikácie, ktorá sa napája cca 300 na I/61. Dopravné napojenie pre bytové domy je cez miestnu komunikáciu, z ktorej je naplánovaná obslužná komunikácia ku každému bytovému domu s parkoviskom. Počíta sa so 100 parkovacími miestami. Detské jasle sú vzdialené 150 m a materská škola a ZŠ sa nachádzajú cca 2 km od daného komplexu.

V danom projekte sa počíta s 3 etapami výstavby, pričom byty boli navrhnuté s veľmi dobrým dispozičným riešením a nezabudlo sa aj na dostatočný počet parkovacích státí na priľahlom pozemku obytného domu. Parkovacie miesta a chodníky budú zo zámkovej dlažby. Ostatné plochy bude tvoriť zeleň s okrasnými drevinami a detským ihriskom, prístrešok pre kontajnery, odstavné plochy a stojany pre bicykle. Daný súbor bude uzavretý oplotením a rampou.

Bytový súbor bude pozostávať z troch samostatne stojacich 6-podlažných domov, v každom bytovom dome sa bude nachádzať výťah a 23 bytov (z toho 12 dvojizbových a 11 trojizbových bytov). Na 1. nadzemnom podlaží budú 3 byty, z toho: 2 dvojizbové a 1 trojizbový byt a na 2. až 6. nadzemnom podlaží budú 4 byty, z toho: 2 dvojizbové a 2 trojizbové byty. Byty sa budú predávať v úplnom štandarde, ku každému bytu bude prislúchať plynový kotol, balkón a pivnica a užívanie parkovacieho miesta.

1. ETAPA: výstavba 6-podlažného obytného domu s 22 bytmi.

Z toho

  • na prízemí (1. NP) budú 2 dvojizbové byty a 1 trojizbový byt
  • na 1. – 4. poschodí (2. – 5. NP) budú 2 dvojizbové byty a 2 trojizbové byty
  • na 5. poschodí (6. NP) budú 1 dvojizbový byt, 1 trojizbový byt a 1 štvorizbový byt (veľkometrážny byt s terasou).

Začiatok výstavby I. etapy bol v 5/2015.

I. etapa ukončená – byty sú predané


Pre veľký záujem o 3-izbové byty zo strany kupujúcich sa developer rozhodol o výstavbu väčšieho počtu 3-izbových bytov oproti prvotnému projektu.

2. ETAPA: výstavba 6-podlažného obytného domu s 23 bytmi.

Z toho

  • na prízemí (1. NP) budú 3 trojizbové byty
  • na 1. – 3. poschodí (3. – 4. NP) bude 1 dvojizbový byt a 3 trojizbové byty
  • na 4. – 5. poschodí (5. – 6. NP) budú 4 trojizbové byty

Začiatok výstavby II. etapy bol v 4/2017.

Kolaudácia a odovzdanie bytov II. etapy do užívania by malo byť jar – leto 2018.

II. etapa ukončená – 22 bytov je už rezervovaných a 1 byt ostáva ako vzorový byt


Pre veľký záujem o trojizbové byty zo strany kupujúcich sa developer rozhodol o výstavbu väčšieho počtu trojizbových bytov oproti prvotnému projektu a zámeru. V prípade vážneho záujmu o dvojizbový byt v III. etape a v dostatočnom predstihu je možné tento zámer zmeniť a uskutočniť výstavbu aj dvojizbového bytu na základe požiadavky.

3. ETAPA: výstavba 6-podlažného obytného domu s 23 bytmi.

Z toho

  • na prízemí (1. NP) budú 3 trojizbové byty
  • na 1. – 4. poschodí (2. – 5. NP) budú 4 trojizbové byty
  • na 5. poschodí (6. NP) bude 1 dvojizbový byt a 3 trojizbové byty

Začiatok výstavby III. etapy bol v 3/2018.

Ukončenie výstavby III. etapy by malo byť na jar 2019.

Kolaudácia a odovzdanie bytov III. etapy do užívania by malo byť leto 2019.

III. etapa úspešne ukončená. Pripravujeme pre Vás pre veľký záujem 4. etapu.